7 medali Polek - Podolak jak "boa dusiciel"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 18:30
Dwie Polki wygraly, 7 medali Polek w turnieju European Judo Open.
Dwie Polki na podium - od lewej Anna Borowska i Arleta Podolak
Dwie Polki na podium - od lewej Anna Borowska i Arleta Podolak Foto: Darek Matyja

Pierwszego dnia międzynarodowego turnieju kobiecego - European Judo Open, bardzo dobrze spisały się reprezentantki Polski. Nasze judoczki pięciokrotnie stawały na podium. W kategorii do 52 kg zwyciężyła Karolina Pieńkowska, która w finale pokonała zawodniczkę z Mongolii Khorloodoi Bishrelt. Polka kilka razy próbowała tej samej techniki - rzutu poświęcenia (tomoe-nage), aż w końcówce walki udało się rzucić rywalkę na ippon
W kategorii do 57 kg w finale walczyły dwie Polki - Anna Borowska i powracająca do wielkiej formy po kontuzji Arleta Podalak. Po efektownym duszeniu przed czasem wygrała Podolak.

Poza Pieńkowską, Podolak i Borowską, w sobotę na podium stanęły też: Agata Zacheja - druga w kategorii do 63 kg oraz Karolina Tałach - trzecia w kategorii do 63 kg.

W niedzielę Polki dwukrotnie stawały na podium. Drugie miejsce zajęła Paula Kułaga (78 kg), a trzecia była powracająca po długiej przerwie spowodowanej kontuzją i operacjami - Daria Pogorzelec (70 kg).

Polscy paraolimpijczycy przed wyjazdem do Pjongczangu odwiedzili "Strefę sportu".

Finałowe zawody AZS Winter Cup w narciarstwie alpejskim na zaokopiańskiej Harendzie.

AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski zmierzy się w finale PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej z Borutą-Olimpijczykiem Zgierz&Radom. Pierwszy mecz już 7 marca.